Zioła do picia na cellulit
Zobacz
Potrzebujesz sprawdzonego kremu na cellulit?
Sprawdź nasz ranking najlepszych kremów na cellulit.

Cellulit jest niezwykle problematyczną przypadłością, która ma powiązania na tle zdrowotnym. Często jest on spowodowany nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, a co się z tym wiąże nadwagą oraz otyłością. Sam proces redukcji cellulitu jest procesem niezwykle żmudnym i długim. Należy więc uzbroić się w cierpliwość. Jednym z ciekawszych i skuteczniejszych sposobów na walkę z cellulitem są zioła.

Jak działają zioła do picia?

Zioła do picia na cellulit zawdzięczają swoje prozdrowotne właściwości dzięki składnikom aktywnym. Picie ziół ma przede wszystkim właściwości moczopędne, co bezpośrednio przekłada się na szybsze usuwanie toksyn z organizmu. Dzięki temu organizm szybciej i sprawniej pracuje. To również sposób na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Wszelkiego rodzaju zioła do picia działają głównie od środka, przyspieszając przede wszystkim metabolizm. Zioła świetnie sprawdzają się w celu usunięcia obrzęków oraz pomagają w przypadku niewydolności nerek. Samo trawienie spożytego pokarmu także odbywa się szybciej.

Zioła do picia zmniejszają poziom cukru we krwi oraz wahania po spożyciu jedzenia.

Przepisy

Istnieje grupa ziół, które wykazują silne właściwości prozdrowotne pomagające w redukcji cellulitu. Soki i napary na ich bazie to źródło składników odżywczych. Napar z natki pietruszki na cellulit to świetny sposób by wspomóc cały proces. Żeby przygotować taki napar wystarczy obrać około 50 gram pietruszki, włożyć ją do garnka i odczekać około 5 minut. Następnie trzeba przecedzić wywar i odczekać aż wystygnie. Taki napar wykazuje działanie moczopędne, usuwając nadmiar wody i obrzęki.

Herbata z pokrzywy na cellulit ma działanie podobne co w przypadku naparu z pietruszki. Działa ona moczopędnie i usuwa nadmiar wody. Taka herbatka posiada szereg witamin i minerałów, które stanowią podporę w walce z cellulitem. Pokrzywa na cellulit sprawdza się znakomicie i warto to zioło wprowadzić na stałe.

Kolejnym sprzymierzeńcem podczas usuwania cellulitu jest ostropest. Ostropest na cellulit działa głównie dzięki usuwaniu toksyn z organizmu. Jest to powiązane z przyspieszeniem pracy wątroby i jej oczyszczaniem. Jego właściwości prozdrowotne sprawiają, że jest to składnik godny polecenia.

Ostatnim składnikiem mogącym zdziałać cuda jest aloes. Aloes na cellulit działa bardzo intensywnie. Jest to składnik pobudzający metabolizm. Świetnie się sprawdza podczas odchudzania. Oba te procesy są ze sobą bezpośrednio powiązane. Cellulit tłuszczowy spowodowany jest przez ogólny nadmiar tłuszczu w organizmie. Sok z aloesu na cellulit bez wątpienia wspomoże procesy trawienne, oczyszczając przy tym organizm.

Jak długo stosować zioła do picia?

Zioła do picia można stosować praktycznie cały czas, nie tylko podczas redukcji cellulitu. Nie wykazują one żadnych negatywnych właściwości. Wręcz przeciwnie- picie ziół wspomaga organizm podczas oczyszczania. Zioła bez wątpienia można pić przez cały okres walki z cellulitem. Mają one właściwości prozdrowotne i z pewnością nie zaszkodzą, a mogą tylko pomóc.

Po jakim czasie pojawiają się efekty?

Pierwsze efekty w przypadku stosowania ziół mogą pojawiać się o różnych porach. Jest to zależne przede wszystkim od organizmu i genetyki, w jaki sposób ciało radzi sobie z przyswajaniem składników odżywczych. U jednych pierwsze zauważalne efekty mogą pojawić się po kilku dniach, u innych zaś może to trwać nawet miesiąc. Nie ma konkretnego dnia, gdy zauważymy pozytywny zmiany.

Zioła to nie wszystko

Samo picie ziół nie wystarczy. Cellulit jest spowodowany najczęściej nieprawidłowym stylem życia. Należy więc w pierwszej kolejności zastosować zbilansowaną i zdrową dietę, która stanowi podstawę. Zmiana nawyków żywieniowych jest niezwykle ważna. Trzeba zrezygnować z cukru oraz tłuszczy trans, które to w głównej mierze odpowiedzialne są za nadwagę.

Kolejnym filarem jest aktywność fizyczna. Nie musi być to intensywny wysiłek. Wystarczy jakakolwiek forma ruchu. Mogą to być nawet spacery. Warto także stosować naturalne kremy odżywcze dla skóry, co dodatkowo wspomoże cały proces. Picie ziół powinno stanowić uzupełnienie diety oraz aktywności fizycznej.

Podsumowanie

Reasumując, walka z cellulitem powinna opierać się głównie na dobrej diecie oraz sporcie. Wszelkiego rodzaju zioła powinny stanowić dodatek do tych elementów, a nie odwrotnie. Zioła na cellulit faktycznie pomagają, jednak by pozbyć się cellulitu trzeba zmienić cały styl życia.

Bibliografia

1. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010
2. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995
3. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003

5/5 - (1 vote)
SERUM - KREM ANTYCELLULITOWY VIALISE
✅ nowoczesne serum antycellulitowe
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

23 − 14 =