Skuteczne bańki chińskie w walce z cellulitem
Zobacz
Potrzebujesz sprawdzonego kremu na cellulit?
Sprawdź nasz ranking najlepszych kremów na cellulit.

Cellulit to zmora wielu kobiet. Nazywany jest pomarańczową skórką, charakteryzuje się nieprawidłowym rozmieszczeniem tłuszczu pod skórą. Zwykle pojawia się na udach, piersiach i brzuchu. Dotyka też młodych i szczupłych kobiet. Jest wiele przyczyn jego powstawania, między innymi: zmiany hormonalne, problemy z krążeniem, siedzący tryb życia i brak w związku z tym ruchu, nadwaga, noszenie obcisłych ubrań, wady postawy czy nałogowe palenie papierosów. Rozróżnia się cztery stopnie cellulitu, od mało widocznych do dobrze widocznych, bolących grudek.

Bańki chińskie na cellulit

Jednym ze sposobów walki z cellulitem są bańki na cellulit.Często nazywane domową endermologią. Są to gumowe, bezogniowe bańki w rozmiarach (średnica otworu) : 3 cm, 4,4 cm, 6 cm i 7cm. Mają bogatą historię w Chinach stosowane były przeszło 3000 lat temu. Głównie były stosowane w medycynie, wypierając powoli bańki szklane, ogniowe. Coraz częściej wykorzystywane do usuwania cellulitu, tkanki tłuszczowej i drenażu limfy. Cały zabieg polega na masażu opartego na podciśnieniu. Bańka chińska na cellulit zasysa skórę, powodując silny masaż tkanki i przyspieszone krążenie, czego efektem jest szybsza przemiana materii i rozbijanie tkanki tłuszczowej. Warto również zauważyć, że zabieg przywraca skórze jędrność i elastyczność. Szybka przemiana materii powoduje również wydalanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, co hamuje w sposób istotny powstawanie cellulitu.

Sposób postępowania z bańkami na cellulit

Chińskie banki na cellulit można stosować zarówno w domu, jak i można korzystać z usług salonów kosmetycznych, które oferują różnorodne, autorskie zabiegi przy użyciu baniek chińskich. Zawsze trzeba pamiętać, iż przed użyciem baniek, ciało w części masowanej musi być obficie zwilżone oliwką. Następnie bańkę należy umiejętnie przyssać do ciała i przesuwając bańkę po ciele masować. Ważne jest, by bańkę przesuwać, a nie ciągnąć do góry. Należy też pamiętać o możliwości zmiany ciśnienia zasysania mniej lub bardziej uciskając bańkę. Masaż bańką chińską na cellulit określonej części ciała powinien trwać od 10 do 30 minut i należy wykonywać go co 3 dni. W salonie kosmetycznym zabieg trwa od 15 do 30 minut, zalecana jest seria zabiegów, w ilości 10 do 12, dwa, trzy razy w tygodniu. Profilaktyczna ilość to raz na tydzień. Zaleca się korzystanie z zabiegów w salonach kosmetycznych, gdyż nieumiejętne zastosowanie baniek może nie tylko spowodować ból, a co za tym idzie dyskomfort, ale można nabawić się siniaków, a nawet krwiaków.

Dodatkowe wskazówki do stosowania chińskich baniek

Bardzo ważne jest również, by masaż bańką chińską na cellulit wspomóc preparatami odżywczymi i kremami przeciwcellulitowymi po zabiegu. Sam masaż powoduje, iż preparaty i kremy dużo lepiej się wchłaniają i tym samym wspomagają proces redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Warto również stosować odpowiednią dietę żywieniową i nie zapominać o ruchu.

Przeciwwskazania do stosowania baniek na cellulit

Nie stosujemy bańki chińskiej jeśli mamy kruche naczynia krwionośne, ropne zmiany skórne, żylaki czy cienką, słabo napiętą skórę. Bezwzględnie nie korzystamy z takich zabiegów w ciąży oraz w okresie menstruacji.

Bańki chińskie na cellulit – efekty?

Chińskie bańki na cellulit to doskonały środek, który w połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych, ruchem oraz stosowaniem specjalistycznych kremów i preparatów daje świetne rezultaty i trwałe efekty w dość krótkim czasie. Cena zabiegu w salonie kosmetycznym wynosi około 50 zł.

Bibliografia

1. Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004
2. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006

2.9/5 - (7 votes)
SERUM - KREM ANTYCELLULITOWY VIALISE
✅ nowoczesne serum antycellulitowe
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta

1 komentarz do “Skuteczne bańki chińskie w walce z cellulitem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 2 =