Profesjonalne zabiegi na cellulit
Zobacz
Potrzebujesz sprawdzonego kremu na cellulit?
Sprawdź nasz ranking najlepszych kremów na cellulit.

Cellulit to dosyć powszechny problem kobiet na całym świecie i modne są zabiegi kosmetyczne na cellulit. W celu pozbycia się cellulitu, oferowane są skuteczne zabiegi na cellulit, które stosowane zgodnie z zaleceniami przynoszą oczekiwane efekty. Bardzo istotne jest, poddawanie się zabiegom kosmetycznym na cellulit w sprawdzonych placówkach. Warto zapoznać się z opiniami i wybrać tylko renomowany gabinet, w którym będziemy korzystać z zabiegów zwalczających cellulit.

Zabiegi zwalczające cellulit

Dzięki nowoczesnym technologiom i stałemu rozwojowi branży kosmetycznej istnieje wiele skutecznych zabiegów na cellulit. Podczas spotkania ze specjalistą, przeprowadzany zostaje wywiad o stylu życia pacjenta, jak również jego diety i na tej podstawie ustala się zabieg na cellulit. Lekarz wykonuje badanie stanu skóry i określa fazę rozwoju cellulitu. W zależności od wyników takiego badania, zalecone zostają zabiegi zarówno te lekarskie jak i zabiegi zwalczające cellulit.

Zabieg endermologii na cellulit
Zabieg Endermologii LPG na cellulit na pośladkach

Zabiegi możemy podzielić ze względu na ich inwazyjność oraz przeznaczenie do zwalczania cellulitu w zależności od fazy jego zaawansowania. Poniżej wymienionych zostało kilka skutecznych zabiegów na cellulit.

  1. Do najpopularniejszych należy mezoterapia, która poprawia krążenie oraz sam proces spalania tłuszczu zgromadzonego i redukcja cellulitu jest szybko widoczna. Podczas zabiegu zostaje wstrzykiwana substancja redukująca tłuszcz oraz cellulit. Wykonuje się 4 zabiegi powtarzane co tydzień oraz następnie 2 zabiegi wykonywane co 4 tygodnie.
  2. Drugim skutecznym zabiegiem na cellulit jest karboksyterapia. Polega ona na silnym wspieraniu procesu spalania zbędnego tłuszczu i wspierania metabolizmu, poprzez zastosowanie dwutlenku węgla. Zabiegi wykonuje się do 8 tygodni i są powtarzane dwukrotnie w tygodniu. Usuwanie cellulitu tą metodą przynosi bardzo dobre rezultaty.
  3. Cellulipoliza to zabieg wykonywany za pomocą wprowadzania w tkankę tłuszczową prądu o niskiej częstotliwości, która bardzo skutecznie usuwa toksyny zanieczyszczające nasz organizm. Zabieg ten nazywa się często zamiennie elektrolipoliza. Zaleca się wykonanie 6 zabiegów wykonanych przez okres 6 tygodni.
  4. Bardzo modne i szeroko dostępnę są nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu, które zazwyczaj mają formę masaży, wykonanych za pomocą specjalnych urządzeń. Przykładem takiego zabiegu jest endermologia. Wytworzone ciśnienie w urządzeniu masującym zasysa skórę, która pod ciśnieniem zostaje poddana masażowi. Zabieg nazywany również drenażem limfatycznym rozbija i redukuje cellulit, poprawia krążenie oraz wspiera proces wzmacniania włókien i kolagenu. Wykonuje się 12 takich zabiegów, rozpoczynając serię od 2 do 3 zabiegów w tygodniu, a następnie 1 zabieg na tydzień.
  5. Niezwykle popularne jest stosowanie hydrolipoklazji ultradźwiękowej, czyli masażu tkanek za pomocą ultradźwięków, w które wstrzyknięto roztwór soli fizjologicznej. Jest to zabieg skutecznie redukujący cellulit. Stosuje się do 6 zabiegów.

Niestety, wiele osób nie może skorzystać z dobrodziejstw poddania się zabiegowi za cellulit, gdyż wiele chorób wyklucza taką możliwość.  Takimi chorobami jest epilepsja, nowotwór, zapalenie żył, rozedma płucna, niewydolność nerek oraz cukrzyca. Kobiety w ciąży muszą również zrezygnować z zabiegów, a osoby po operacjach muszą odczekać minimum 3 miesiące od operacji, by móc poddać się zabiegom antycellulitowym.

Za każdym razem należy bezdyskusyjnie poinformować lekarza podczas konsultacji dotyczącej zwalczania cellulitu o przebytych chorobach, odbytych operacjach oraz o możliwości bycia w ciąży.

Zabiegi kontra kremy

Dostępne na rynku kremy na cellulit są skuteczną metodą, zwłaszcza przy zwalczaniu cellulitu w jego początkowych fazach. Kremy te zawierają substancje wspomagające proces usuwania cellulitu oraz dodatkowo spalania tłuszczu. W każdej z faz rozwoju cellulitu zaleca się stosowanie kremów wraz z połączeniem ich z zabiegami zwalczającymi cellulit.

Zwalczanie cellulitu to proces wymagający wiele pracy oraz wyrzeczeń. Konieczna jest zawsze systematyczność, zarówno w stosowanych kremach, zabiegach ale również w zmianie stylu życiu. Zdrowe odżywianie, sport oraz picie dużej ilości wody jest gwarancją sukcesu w redukcji cellulitu.

Bibliografia

1. Kamińska A., Terapie antycellulitowe pod lupą, 2008
2. Fiałkowska I., Kulis A., Chitryniewicz J., Ocena wpływu serii 10 zabiegów terapii próżniowej na redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki ciała, 2014

5/5 - (1 vote)
SERUM - KREM ANTYCELLULITOWY VIALISE
✅ nowoczesne serum antycellulitowe
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta
recenzja na portalu WP.PL
recenzja testerek na portalu TESTOLAND.PL

3 komentarzy do “Profesjonalne zabiegi na cellulit

  1. Właśnie słyszałam o tej karboksyterapii na cellulit, ktoś mi podpowie gdzie w Trójmieście najlepiej jest ją zrobić?

  2. Na szczęście mi wystarczyly zabiegi w domowym zaciszu z kosmetykami takimi jak sinial, moze kiedys sie skusze na zabieg jak bede starsza i bogatsza haha 😀

    1. Ten krem jest rzeczywiscie fajny, zero konserwantow i zpaychaczy skory, dobry na cellulit itd. Nawet po zabiegach warto go uzywac dla utrzymania efektu :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6