Pietruszka na cellulit
Zobacz
Potrzebujesz sprawdzonego kremu na cellulit?
Sprawdź nasz ranking najlepszych kremów na cellulit.

Cellulit to schorzenie, z którym zmaga się bardzo wiele kobiet. Pomarańczowa skórka traktowana jest jako nieestetyczna skaza skóry ciała. Ze względu na to, że dotyka zarówno młode jak i starsze kobiety, ogromną popularnością cieszą się liczne preparaty mające niwelować ten problem.

Zamiast wydawać pieniądze na farmaceutyczne specyfiki, lepiej sięgnąć do własnego ogródka lub pobliskiego warzywniaka i poszukać w nim pęczku natki, ponieważ roślina ta ma potwierdzone lecznicze działanie w walce z cellulitem.

 Jak działa pietruszka na cellulit?

Pietruszka zwyczajna
Ilustracja
źródło: Wikipedia

Pietruszka posiada właściwości moczopędne. Wobec tego jest idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemem zatrzymania wody w organizmie. Ponadto, zwalcza liczne obrzęki i wypłukuje szkodliwe dla zdrowia toksyny. Poprzez regularne picie naparu, wydala się coraz więcej płynów, a co za tym idzie, wspomaga się redukcję cellulitu.

W jakiej postaci stosować pietruszkę, aby była skuteczna?

Najlepsze działanie ma wywar z pietruszki. Na cellulit redukująco działa wzmożone oddawanie moczu. Do intensywnego wydalania płynów w dużym stopniu przyczyniają się gotowane napoje z korzenia pietruszki.

Ważne jest, aby kobiety cierpiące na zaburzenia odżywiania oraz cukrzycę, przed regularnym piciem napoju pietruszkowego skonsultowały się z lekarzem.

Jak długo stosować, aby ujrzeć efekty?

Napój pietruszkowy powinno się wprowadzać stopniowo do codziennej diety. Ze względu na jego specyficzny smak, nie przypadnie do gustu każdemu. Zaczynając od jednej filiżanki naparu codziennie, należy płynnie przejść do picia 2 – 3 filiżanek. Taka ilość pita codziennie i w regularnych odstępach czasu po krótkim czasie przyniesie efekty. Skóra stanie się bardziej sprężysta, znikną obrzęki ciała.

Przepis na wywar

Pietruszka na cellulit działa zbawiennie. Napar z niej jest bardzo prosty w przygotowaniu.

Wystarczy zagotować dokładnie oczyszczony korzeń pietruszki w wodzie i gotować na pełnym ogniu przez 5 minut. Następnie  wyjąć warzywo z wody i pozostawić do przestudzenia.  Najlepiej ugotować trzy porcje jednego dnia, aby od razu przygotować sobie wywar na cały dzień. To bardzo pozytywnie wpłynie na utrzymanie wskazanej regularności.

Uzupełnienie kuracji

Sam wywar z pietruszki nie zlikwiduje od razu całego cellulitu. Działanie będzie ograniczone szczególnie u osób posiadających rozległe połacie pomarańczowej skórki na całych udach i pośladkach. Pietruszka na cellulit zadziała w przypadku uzupełniania kuracji :

  • dietą opartą na warzywach i owocach z dużą dawką witamin oraz soli mineralnych
  • ćwiczeniami fizycznymi kształtującymi mięśnie ud i pośladków oraz powodujących napięcie skóry i zredukowanie w dużym stopniu  tkanki tłuszczowej
  • stosowaniem kremów ze składnikami aktywnymi w codziennej pielęgnacji.

Alternatywą lub dopełnieniem kuracji może być gotowanie naci pietruszki i wcieranie jej w miejsca obarczone pomarańczową skórką. Ponadto, wcześniej przygotowanym wywarem można smarować fragmenty ciała, kłaść na nie ręcznik bawełniany lub szczelnie obwiązywać nogę folią spożywczą do wyschnięcia cellulitem.

Podsumowanie – napar z natki pietruszki na cellulit

Pietruszka na cellulit to nowatorskie zastosowanie, znane już od wielu lat. Jako moczopędnego zioła używały go już nasze babcie. Potem, nieco zapomniane naturalne kosmetyki zostały zastąpione przez syntetyczne preparaty posiadające chemiczny skład, konserwanty i sztuczne barwniki zapachowe. Od pewnego czasu jednak wraca się powoli do ludowych rozwiązań,  ze względu na ich niezawodną skuteczność i szybkość działania podczas regularnego stosowania.

Napar z pietruszki na cellulit to doskonały pomysł dla ludzi walczących z pomarańczową skórką, obrzękami ciała i z dużą ilością toksyn w organizmie.

Bibliografia

1. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
2. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010

Rate this post
SERUM - KREM ANTYCELLULITOWY VIALISE
✅ nowoczesne serum antycellulitowe
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1