Leczenie kanałowe pod mikroskopem gwarancją precyzji zabiegu stomatologicznego

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to jedna z najnowocześniejszych metod wykorzystywanych obecnie w stomatologii. Cechuje ją nie tylko precyzja wykonywanych czynności, ale także bezpieczeństwo i duża skuteczność. Mikroskop pozwala na wykonywanie różnych skomplikowanych zadań oraz na dostrzeganie zmian, które nie byłyby widoczne dla ludzkiego oka.

Leczenie zębów pod mikroskopem – zakres medyczny

Leczenie zębów pod mikroskopem wykonywane jest w różnych przypadkach. Jest to nie tylko metoda bardzo precyzyjna ale i bezbolesna z uwagi na stosowane znieczulenie miejscowe lub ogólne. Leczenie kanałowe pod mikroskopem stosuje się w następujących przypadkach:

 1. Usuwania złamanych narzędzi pozostałych po poprzednich zabiegach stomatologicznych,
 2. Leczenia zębów po wszelkich urazach,
 3. Leczenia zębów z resorpcją korzeni,
 4. Usuwania wkładów koronowo – korzeniowych dla implantów,
 5. Udrażniania wąskich, trudnych do zlokalizowania, zobliterowanych i zakrzywionych kanałów,
 6. Leczenia kanałowego zębów o niezakończonym rozwoju korzeni,
 7. Udrażniania kanałów wypełnionych ćwiekiem srebrnym oraz cementem,
 8. Zamykania perforacji dna komory i kanałów korzeniowych,
 9. Diagnostyki złamań korzenia oraz pęknięć dna komory zębów wielokorzeniowych.

Leczenie kanałowe - ilustracjaLeczenie kanałowe pod mikroskopem gwarancją precyzyjnego wypełnienia kanałów

Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala lekarzowi bardzo dokładnie ocenić wnętrze komory zęba oraz wszystkich, nawet najmniejszych kanałów zębowych.

Wykorzystywane w stomatologii mikroskopy dają zazwyczaj powiększenie 6 – 25 x dzięki czemu można precyzyjnie ocenić długość i kształt kanałów, wykonać resekcję wierzchołków lub też ocenić rany poekstrakcyjne oraz zlokalizować np. złamane fragmenty zębów. Leczenie kanałowe pod mikroskopem ma swoje zalety, wśród których wyróżnić należy lepszą widoczność, krótszy czas leczenia, lepszą szczelność wypełnienia opracowywanych kanałów, precyzję i dokładność wykonywanych czynności oraz brak infekcji wywoływanych przez drobnoustroje znajdujące się w ślinie pacjenta. Dodatkowo lekarz pracujący z użyciem mikroskopu wykonuje pracę w pozycji bardziej ergonomicznej przy pełnym i jednolitym oświetleniu pola zabiegowego.

Kanałowe pod mikroskopem – czy warto?

Zabiegi kanałowe pod mikroskopem obfituje w wiele zalet, pozostaje jeszcze jednak pytanie o ich koszt. Otóż odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż cena może wahać się od 300 do 950 zł. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest jednak warte swojej ceny. W sytuacji, gdy ząb należałoby usunąć i wstawić na jego miejsce np. implant, z pewnością koszt byłby znacznie wyższy. Leczenie kanałowe pod mikroskopem – cena uzależniona jest od dwóch podstawowych wytycznych:

 • ilości kanałów, jakie liczy dany ząb,
 • tego, czy ząb jest leczony kanałowo pierwszy raz, czyt też wtórnie.

Obecnie spora część specjalistycznych klinik stomatologicznych posiada już mikroskopy i w swej ofercie zawiera leczenie kanałowe pod mikroskopem. Cena i zakres medyczny zabiegu ustalane są indywidualnie po konsultacji lekarskiej.

3.9/5 - (7 votes)
SERUM - KREM ANTYCELLULITOWY VIALISE
✅ nowoczesne serum antycellulitowe
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta

10 komentarzy do “Leczenie kanałowe pod mikroskopem gwarancją precyzji zabiegu stomatologicznego

 1. w końcu leczenie kanałowe zęba stało się bardziej precyzyjne, bezpieczniejsze i gwarantujące nam sukces zabiegu. Taki mikroskop powinien być zawsze wykorzystany w leczeniu zębów.

 2. Dobrze, że mam zdrowe zęby, ponieważ jak bym się bała bólu podczas takiego leczenia kanałowego pod mikroskopem…

 3. Leczenie kanałowe pod mikroskopem ma same zalety. Dla mnie najważniejsze jest to, że mam 100% pewność czy stomatolog jest w stanie uratować mojego zęba czy nie :d

  1. Ja niestety leczenie kanałowe miałem wykonane bez mikroskopu i teraz muszę się dalej męczyć z zębem, ponieważ lekarz źle wykonał robotę…Niedługo idę na ponowne leczenie i te już będzie obowiązkowo pod mikroskopem.

 4. Bardzo przydatny artykuł. Dużo mi uświadomił w temacie leczenia kanałoweg zęba pod mikroskopem. Jak kiedyś będę miał problemy z zębami to na pewno skorzystam z tej metody.

 5. Nie no moim zdaniem nie ma co się zastanawiać .. mikroskop powinien być podstawowym wyposażeniem stomatologa podczas leczenia kanałowego. Brak mikroskopu powoduje, że stomatolog staje się ślepy i może źle wykonać swoją pracę – myśląc, że wszystko gra..

 6. Ja leczenie kanałowe pod mikroskopem miałem robione w placówce stomatologicznej K2Dental w Gdańsku. Sprzęt, obsługa, kontakt na najwyższym poziomie. Leczenie przebiegło szybko bez zbędnych poprawek. Wykonane raz, a porządnie. Polecam 🙂

 7. Mikroskop do leczenia kanałowego zęba powinien być w standardowym wyposażeniu gabinetu stomatologicznego. Jak dla mnie to nie ma opcji aby leczenie kanałowe zęba było przeprowadzone bez mikroskopu. Jest to droga opcja, ale jakoś musi im się zwrócić za zakup tego urządzenia :d

 8. Leczenie kanałowe jest bardzo skomplikowanym zabiegiem i wymaga od dentysty dużego doświadczenia i precyzji dlatego ważne aby taki zabieg wykonany był z pomocą mikroskopu – zaoszczędzi nam to wiele czasu i pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 3