Jałowiec na cellulit
Zobacz
Potrzebujesz sprawdzonego kremu na cellulit?
Sprawdź nasz ranking najlepszych kremów na cellulit.

XXI wiek to okres, w którym nadwaga i otyłość staje się normalnością. Nic dziwnego, że z tego powodu powstają różne schorzenia. Jednym z nich jest cellulit, z którym problem ma coraz większe grono kobiet. By pozbyć się nadmiernego cellulitu należy zastosować odpowiednie kroki. Jednym z nich jest zastosowanie ziół i owoców, które mają właściwości prozdrowotne. Bez wątpienia do tej grupy można zaliczyć jałowiec.

Jak działa jałowiec na cellulit?

Jałowiec pospolity
Ilustracja
źródło: Wikipedia

Jałowiec na cellulit działa w niezwykle efektywny sposób. Jest to spowodowane przede wszystkim moczopędnym właściwościom jego owocu. Ponadto regulują one pracę wątroby, co przekłada się na proces oczyszczania organizmu z toksyn, przyśpieszając również metabolizm.

Tak samo jak większość ziół, tak i jałowiec poprawia krążenie krwi oraz zmniejsza poziom cukru we krwi, a po jedzeniu trzyma go w ryzach. Jałowiec na cellulit to świetny, naturalny środek, który zdecydowanie wspiera proces pozbywania się cellulitu.

Jak go przygotować?

Jak już wiadomo, jednym z lepszych ziół jest jałowiec. Cellulit przy jego pomocy ulega redukcji. Jednak w jaki sposób należy go wykorzystać? W leczeniu cellulitu można stosować zarówno roślinę, jak i owoc z jałowca. Oba elementy mają zbawienny wpływ na usuwanie cellulitu.

Jednym z ciekawszych sposobów jest olej z jałowca, cellulit przy jego pomocy znika w zaskakującym tempie. Jednak należy to połączyć z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Olejek z jałowca poprawia przede wszystkim cyrkulację krwi oraz limfy i normuje wszelkie procesy metaboliczne. Wiąże się to głównie z szybszym usuwaniem nadmiaru wody z organizmu i toksyn. Pozwala to wyrównać nierówności skóry, wygładzając ją.

W redukcji pomagają także owoce jałowca. Cellulit także przy ich wykorzystaniu ulega redukcji. Oczywiście przy odpowiednich warunkach czyli dobrej diecie oraz sporcie. Przygotowanie soku z jałowca jest niezwykle proste. Wystarczy dokładnie rozdrobnić owoce, zalać je wrzątkiem i gotowe. Przykrywamy wszystko, a po 15 minutach odcedzamy. Tak zrobiony sok jest bombą witaminową, która bardzo silnie działa od środka.

Jak długo stosować?

Jeśli chodzi o sok z jałowca to należy stosować go przez okres od 7 do 10 dni. Sok powinien być spożywany stopniowo- po posiłku spożyć dwie łyżki.

Jeśli zaś mowa o oleju z jałowca to nie ma przeciwwskazań by stosować go przez dłuższy okres czasu. Można go więc stosować od samego początku, aż do całkowitego pozbycia się cellulitu. By olejek mógł skutecznie działać warto korzystać z niego regularnie. Niekoniecznie musi to odbywać się codziennie. Stosowanie 3-4 razy w tygodniu da zadowalające efekty.

Po jakim czasie pojawiają się efekty?

Efekty zarówno w przypadku soku, jak i olejku są kwestią indywidualną. Mówi się, że ile ludzi tyle organizmów. I jest to prawdą. U jednych efekty mogą nastąpić szybciej, zaś u drugich później. Wszystko jest uzależniony od organizmu i ma na to metody. Należy uzbroić się w cierpliwość i regularnie stosować jałowiec.

Jałowiec, a efekty

Jałowiec na cellulit powinien być stosowany jako dodatek, który wspomaga cały proces. Najważniejsza jest dobra i ”czysta” dieta, która stanowi fundament. Kolejną niezwykle istotną rolę odgrywa sport. Jego rodzaj powinien być uzależniony od możliwości danej osoby. Na początek w zupełności wystarczą spacery i szybkie marsze. Warte uwagi są także kremy, które regularnie stosowane przynoszą lepsze efekty.

Podsumowanie

Reasumując, jałowiec jest składnikiem, który wykazuje bardzo duże właściwości prozdrowotne pod kątem redukcji cellulitu. Jego stosowanie bez wątpienia przynosi efekty. Mimo wszystko nie wolno zapominać o zbilansowanych posiłkach i regularnym wysiłku fizycznym. To te dwa elementy stanowią podstawę, zaś jałowiec to dodatek, który cały proces dodatkowo usprawnia.

Bibliografia

1. Różański L, Vincent C, Szubert M, Dębowska R, Bazela K, Eris I, Stroiński M, Jaskólska Z, Duszyńska A., Zastosowanie termografii w diagnostyce cellulitu, 2006
2. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014

5/5 - (3 votes)
SERUM - KREM ANTYCELLULITOWY VIALISE
✅ nowoczesne serum antycellulitowe
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 69 = 70