Czarna rzepa na cellulit
Zobacz
Potrzebujesz sprawdzonego kremu na cellulit?
Sprawdź nasz ranking najlepszych kremów na cellulit.

Cellulit jest przypadłością, która dotyka duże grono kobiet. Cellulit tłuszczowy jest spowodowany przede wszystkim nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Proces usuwania cellulitu jest czynnością powolną i żmudną. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i korzystać z różnych sposobów na pozbycie się uporczywego tłuszczu. Jednym ze sposobów na walkę z cellulitem jest skorzystanie z ziół. Ziołem, o którym warto wspomnieć jest bez wątpienia czarna rzepa.

Jak działa czarna rzepa na cellulit?

Czarna rzepa

Czarna rzepa na cellulit działa w sposób niezwykle intensywny, a co za tym idzie efektowny. Jest to spowodowane w głównej mierze dzięki związkom siarki, które znajdują się w czarnej rzepie. Odpowiedzialne są one przede wszystkim za poprawę ukrwienia skóry oraz przyśpieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Czarna rzepa na cellulit zapewnia również efekty dzięki właściwościom moczopędnym, co skutkuje pozbyciem się nadmiaru wody z organizmu. Jest to niezwykle wskazane podczas zmagania się z cellulitem. Podobnie jak inne zioła, czarna rzepa posiada w swoim składzie szereg minerałów i witamin, które dodatkowo wspierają redukcję zbędnego tłuszczu.

W jaki sposób stosować czarną rzepę?

Z czarnej rzepy można zrobić zarówno napar, jak i maseczkę. Jeśli chodzi o sam napar to wykazuje on właściwości przeciwbakteryjne w przewodzie pokarmowym oraz działa moczopędnie. Jest to także bomba witaminowa, która z całą pewności odpowiednio odżywi komórki. Napar z czarnej rzepy poprawia również ukrwienie.

Kolejnym niezwykle przydatnym sposobem na walkę z cellulitem jest maska z czarnej rzepy. By ją przygotować należy wziąć pół czarnej rzepy oraz dwie łyżki oleju. Następnie rzepę trzeba zetrzeć na tarce i dodać olej. Mieszamy składniki aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Przed przystąpieniem do nakładania maski należy przygotować skórę. W pierwszej kolejności myjemy dokładnie skórę, na którą będzie nakładana maseczka. Najlepiej w tym celu wykorzystać gąbkę. Trzeba ją dobrze namydlić lub użyć żelu. Na końcu skórę trzeba dokładnie wytrzeć, po czym można przystąpić do nakładania maski.

Jak długo stosować?

Maskę z czarnej rzepy można stosować około 2-3 razy w skali tygodnia. Samą maskę można stosować do momentu aż cellulit zniknie na stałe. Jeśli chodzi o pojedyncze nałożenie to maska na skórze powinna być stosowana przez około 30 minut. By dodatkowo zwiększyć efekt warto owinąć miejsce folią spożywczą. Na koniec należy zmyć maseczkę letnią wodą.

Po jakim czasie pojawiają się efekty?

Pierwsze pozytywne zmiany można odnotować już nawet po tygodniu stosowania maseczki, czyli raptem po 3 użyciach. Jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej będzie reagować na czarną rzepę. U niektórych na efekty będzie trzeba poczekać dłużej. Jedno jest pewne- efekty z całą pewnością się pojawią. U grupy osób będzie to szybsze, u innych wolniejsze. Wszystko tak na prawdę uzależnione jest od organizmu.

Maseczka, a cellulit

Czarna rzepa na cellulit faktycznie działa. Jednakże stosowanie maseczki to nie wszystko. Niezbędne jest wprowadzenie przede wszystkim odpowiednich nawyków żywieniowych. Kolejnym filarem jest aktywność fizyczna, której nie powinno zabraknąć. Mogą to być nawet spacery czy szybkie marsze. Najważniejsze by jakikolwiek ruch występował każdego dnia. Warto także zastosować kremy na bazie naturalnych składników, które mają pozytywny wpływ na skórę.

Podsumowanie

Podsumowując, korzystanie z czarnej rzepy wspomaga proces pozbywania się cellulitu. Jednak by maseczki mogły działać, niezbędna jest zdrowa dieta oraz ruch. Jest to podstawą jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie pozbycie się cellulitu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć na uwadze, że nie jest to proces trwający tydzień czy nawet miesiąc.

Bibliografia

1. Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004
2. Wilk M, Dankowska S, Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008

5/5 - (1 vote)
SERUM - KREM ANTYCELLULITOWY VIALISE
✅ nowoczesne serum antycellulitowe
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + = 21