Wybieramy najlepszy balsam antycellulitowy

Balsam antycellulitowy to jeden z najbardziej znanych kosmetyków, które mają na celu zlikwidowanie tego problemu. Warto jednak pamiętać, że najlepszy balsam antycellulitowy powinien charakteryzować się przede wszystkim wysoką skutecznością działania. Jak rozpoznać tego typu preparat, jeśli nie ma się możliwości jego wcześniejszego wypróbowania i na jakie cechy produktu koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

W jaki sposób wybierać balsam na cellulit? Jeśli nie można wcześniej zamówić próbki, najlepiej jest po prostu wybrać produkt, który ma najlepszy skład. To podstawa w przypadku chęci zlikwidowania niechcianej pomarańczowej skórki. Najlepszy balsam na cellulit powinien mieć w swoim składzie wyciągi roślinne. Szczególnie istotne jest, by miał wyciąg z alg morskich, ponieważ ich działanie zostało wielokrotnie potwierdzone. Równie istotnym składnikiem jest kofeina, która widocznie ujędrnia skórę i to zazwyczaj już od pierwszego użycia danego produktu. Te dwa składniki są podstawą, dlatego zazwyczaj posiada je każdy dobry balsam antycellulitowy, jednak nie mogą być one jedynymi aktywnymi substancjami. Preparat najlepszy na tego typu problemy powinien posiadać również takie składniki jak ekstrakt z kasztanowca, rutynę i kwas askorbinowy. Te substancje usprawniają przepływ krwi przez naczynia krwionośne. Takie działanie sprawia, że znikają obrzęki oraz nie pojawiają się tak zwane „pajączki”. Dzięki temu znacznie poprawia się stan skóry, co również jest bardzo istotne.

Dobry balsam na cellulit powinien mieć także odpowiednią konsystencję. Gęste produkty zazwyczaj trudno wchłaniają się w skórę, co może zaważyć na ich efektywności. Z kolei produkty o żelowej konsystencji dość często pozostawiają lepiącą warstwę. Dlatego wybierając preparat antycellulitowy warto jest o tym pamiętać. Z drugiej strony to odpowiednio dopasowane składniki aktywne zazwyczaj świadczą o efektywności danego balsamu, dlatego to właśnie skład produktu jest ważniejszy od konsystencji.

Najlepszy balsam na cellulit to na przykład serum antycellulitowe Vialise. Zawiera ono podane wyżej składniki, a ponadto jest preparatem całkowicie naturalnym. Dzięki takim właściwościom jest on wskazany dla wszystkich kobiet, które mają problemy z cellulitem, nawet jeśli dodatkowo posiadają one wrażliwą skórę. Na uwagę zasługuje również wygodne opakowanie tego produktu.