Jakie zioła na cellulit?

W walce z cellulitem bardzo ważną rolę odgrywa zdrowa dieta. Pomarańczowa skórka to efekt nierównomiernego rozłożenia grudek komórek tłuszczowych. Są one pooddzielane od siebie mieszanką wody i toksyn. To właśnie przerośnięte lipidy, ich zbyt wysoka liczba oraz toksyny są głównymi przyczynami powstawania cellulitu. Dodatkowo problem ten powodowany jest często kłopotami z krążeniem, jednocześnie je determinując. Słabe naczynia krwionośne i limfatyczne oraz słaby przepływ krwi to cechy, które sprawiają, że toksyny oraz uboczne przemiany materii nie są odprowadzane na bieżąco. W efekcie problem narasta, a pomarańczowa skórka się pogłębia. Dlatego walczyć z tą przypadłością należy zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Jeżeli chcesz usunąć problem u źródła, powinnaś skupić się na zdrowej, lekkiej diecie. Unikaj tłuszczów oraz produktów wysoko przetworzonych. Staraj się spożywać jak najwięcej warzyw bogatych w cynk i potas, a także produktów pełnoziarnistych. Doskonałe uzupełnienie będą stanowić specjalnie dobrane zioła na cellulit. Możesz spożywać je na wiele sposobów: robić napary i dodawać do potraw. Będą one działać bezpośrednio na główne przyczyny powstawania pomarańczowej skórki.

Jakie zioła na cellulit stosować?

Zacznij od zamiany kawy na zieloną herbatę! Ma ona wiele pomocnych właściwości. Równie skutecznie, jak kawa pobudzi organizm. Zawarta w liściach teobromina przyśpiesza uwalnianie komórek tłuszczowych. Niwelowanie tłuszczów będzie łatwiejsze, ponieważ zielona herbata stymuluje metabolizm, a także reguluje poziom glukozy. W zielonej herbacie znajdziemy witaminy A, B, C, E, K i PP. Ponadto zawiera ona potas i cynk – minerały, które skutecznie wspomogą walkę z cellulitem. Składniki te zadziałają na główne czynniki powodujące pojawianie się zmian. Zielona herbata usuwa toksyny oraz nadmiar wody.

Nieco zapomniane zostały napary z kopru włoskiego, który niegdyś stosowano na dolegliwości układu pokarmowego. Fenkuł pomoże także w walce z cellulitem. Działa moczopędnie, powodując usuwanie nadmiaru wody i toksyn. Koper włoski możesz zakupić także świeży, nie tylko w formie suszonej do sporządzenia naparu. Świeży zadziała równie dobrze stanowiąc zdrowy dodatek do dań obiadowych.

Jako dodatek do dań doskonale sprawdzi się także pietruszka. Dodawać możesz ją do kanapek, twarogu oraz dań na ciepło. Bogata jest w wiele cennych minerałów. Pomaga bardzo skutecznie w cellulicie wodnym, czyli takim, którego powstawanie związanie jest z nadmiernym zatrzymywaniem wody w organizmie oraz powstawaniem obrzęków. Jako dodatek do dań sprawdzi się też ostropest. Wystarczy łyżka dodana np. do jogurtu. Ostropest skutecznie oczyści organizm i wesprze wątrobę. Do swojej diety możesz też włączyć mniszek lekarski, który posiada właściwości moczopędnie, usuwając toksyny. Ponadto stymuluje odbudowę tkanek, dzięki czemu skóra stanie się gładsza.

Zioła sprawdzą się także w formie kosmetyków. Warto zwrócić uwagę na olejek z bluszczu, który stosujemy zewnętrznie. Zredukuje on lipidy, ułatwiając ich usuwanie. Dodatkowo pomoże w pozbyciu się problemów z krążeniem, ułatwiając usuwanie toksyn. Bluszcz poprawia przepuszczalność naczyń krwionośnych i włosowatych. Olejek z bluszczu możesz bezpośrednio wcierać w skórę albo dodać kilka jego kropel do swojego kremu antycellulitowego.

Zioła mogą stanowić skuteczne uzupełnienie antycellulitowej diety. Zwykła żywność nie zawsze posiada tak silne właściwości, które zwalczą główne przyczyny powstawania pomarańczowej skórki. Włączenie ziół do codziennego jadłospisu nie jest kłopotliwe – będą stanowić doskonały, zdrowy napój oraz dodatek do dań. Dodatkowo zioła sprawdzą się jako składnik kosmetyków antycellulitowych (np. kremu Vialise). Więcej na temat diety przeczytacie tu.