Jak pozbyć się cellulitu z ud?

Uda to jeden z najbardziej narażonych na cellulit obszarów ciała. Powodem jest charakterystyka budowy kobiecego ciała – najwięcej tkanki tłuszczowej znajduje się właśnie na udach i pośladkach. Choć pozbycie się tego problemu wraz z upływem czasu staje się coraz trudniejsze, to w każdym momencie możemy znacznie poprawić stan skóry. Całkowite zniwelowanie pomarańczowej skórki jest możliwe wyłącznie w momencie, w którym jest ona zauważalna tylko przy zebraniu fałdu skóry za pomocą dłoni. To pierwszy etap formowania się zmian. W drugim cellulit jest widoczny w niektórych pozycjach (np. gdy siedzimy na twardym krześle – tu najbardziej widoczny jest cellulit na pupie). Dopiero w ostatnim etapie widzimy go bez względu na pozycję. W tym momencie zupełne wyeliminowanie cellulitu nie jest raczej możliwe. Można go jednak znacząco zmniejszyć

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak pozbyć się cellulitu z ud, odpowiedzią jest regularne uprawianie sportu.

Najlepsze będą ćwiczenia na cellulit na udach. Wystarczy 40 minut intensywnego wysiłku 3 razy w tygodniu, aby skutecznie zredukować tkankę tłuszczową ud. To właśnie ćwiczenia wzmacniające mięśnie będą najlepszym reduktorem cellulitu. Możesz biegać, jeździć na rowerze, pływać, uprawiać fitness! Sprawdzą się też domowe ćwiczenia, o ile będziesz je wykonywać sumiennie. Najczęściej programy domowego fitnessu, działające na mięśnie ud zawierają szereg ćwiczeń, które opierają się na różnych wariantach przysiadów. Pamiętaj, aby wykonując to ćwiczenie, cały czas utrzymywać mocną, prostą sylwetkę. Nogi uginaj w kolanach do maksymalnie 90. stopni. Jeżeli chcesz ćwiczyć w domowym zaciszu, zdecyduj się na zakup gotowego programu ćwiczeń na mięśnie ud na DVD lub skorzystaj z wersji on-line. W ten sposób nie będziesz musiała zastanawiać się nad kolejnością ćwiczeń oraz nad długością ich trwania.

Doskonale, w przypadku skóry dotkniętej cellulitem, sprawdzi się masaż! Możesz go wykonać w domu lub w profesjonalnym gabinecie. Jeżeli zechcesz robić to sama, najlepiej pracuj nad jedną partią ciała przez około 20 minut. Na dłonie nałóż naturalny olejek, nogę oprzyj o krzesło lub wannę, aby była lekko uniesiona. Wystarczą dwa proste ruchy, wykonywanie na przemian. Na początek ułóż jedną dłoń na kolanie, drugą pod. Energicznie przesuwaj je w górę, dość mocno uciskając skórę. Pamiętaj, aby wykonując masaż, zawsze kierować się ku górze. Potem ułóż dłonie w ten sam sposób, ale po bokach kolana tak, aby masować boki ud. Kolejny ruch polega na przesuwaniu dość mocno wciśniętego w skórę kciuka od kolana, aż do pośladków – miejsce przy miejscu. Masaż wykonujemy 1 – 2 razy w tygodniu.

W gabinecie kosmetycznym możesz skorzystać nie tylko z tradycyjnego masażu, ale też z bardziej profesjonalnych wersji. Nieco bardziej intensywnie zadziała masaż specjalnymi wałkami, które chwytają fałdy skóry. Jest on jednak czasem nieco bolesny. Dobrym rozwiązaniem jest natomiast masaż pompą próżniową. Koszt zabiegu to około 60 złotych. Pompa zasysa fałd skóry, poprawiając ukrwienie oraz pobudzając krążenie limfy. Dodatkowo masaż ten wspomaga pozbycie się toksyn. Taka sesja doskonale uzupełni tradycyjny masaż. W połączeniu z masażem, w problematycznych przypadkach możemy zdecydować się też na mezoterapię igłową. To już koszt około 400 złotych. Podczas zabiegu, za pomocą mnóstwa malutkich igiełek, zostaną wprowadzone pod skórę preparaty, które usuwają komórki tłuszczowe, a także napinają skórę. To metoda dająca zdecydowanie bardziej widoczne efekty, nawet przy zaawansowanym cellulicie.

Pojawienie się cellulitu na udach nie powinno wywoływać u nas od razu rozpaczy. Choć to nieprzyjemna przypadłość, to mamy sporo skutecznych możliwości walki z tym defektem. Najważniejsze to jak najszybciej zauważyć problem  i zacząć działać.