Jak powinna wyglądać dieta na cellulit?

Cellulit to problem, z którym zmagają się nie tylko otyłe kobiety, ale również te szczupłe. Najczęściej jest on wynikiem braku aktywności fizycznej oraz nieodpowiedniej diety składającej się głównie z wysoko przetworzonych produktów spożywczych. W celu pozbycia się pomarańczowej skórki warto postawić nie tylko na dobrze dobrane kosmetyki, ale również na odpowiednią dietę. Jaka jednak dieta na cellulit na udach sprawdzi się najlepiej?

Błonnik to podstawa

Skuteczna dieta na cellulit powinna być przede wszystkim bogata w błonnik, ponieważ pomaga on oczyścić organizm ze zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn, które doprowadzają właśnie do rozwoju cellulitu. Z tego też względu w codziennym menu nie powinno zabraknąć świeżych owoców i warzyw, pełnoziarnistych produktów spożywczych takich jak razowy chleb, ciemne makarony i kasze, a także kiszonek i fermentowanych napojów mlecznych (kefir, maślanka, jogurt naturalny). Wszystkie wymienione produkty dostarczają organizmowi nie tylko dosyć dużych ilości błonnika, ale również witamin i minerałów, dzięki którym skóra staje się piękna i gładka. Jeśli chodzi o dieta na cellulit jadłospis, to należy pamiętać przede wszystkim o tym, iż w ciągu dnia najważniejsze jest śniadanie, które powinno być pożywne, a najlepiej w tym przypadku sprawdzi się owsianka z owocami, smoothie lub kanapka z chudą szynką i sezonowymi warzywami. Z kolei, jeśli chodzi o kolację, to nie powinna być ona zbyt obfita i niezwykle ważne jest to, aby została skonsumowana najpóźniej na 3 godziny przed snem.

Sprawdź też jakie ZIOŁA na cellulit będą najlepsze!

Nawadnianie organizmu

W walce z cellulitem bardzo ważną rolę odgrywa również woda, ponieważ pomaga oczyścić organizm z zalegających w nim złogów oraz toksyn, które przyczyniają się do szybkiego rozwoju pomarańczowej skórki. Z tego też względu każdego dnia warto wypijać co najmniej 2 litry płynów. Chodzi tutaj głównie o niegazowaną wodę, soki warzywne i owocowe, herbatki ziołowe oraz zieloną i czerwoną herbatę.

Kosmetyki na cellulit

Oprócz odpowiedniej diety warto również postawić na kosmetyki, które sprawią, że skóra stanie się jędrna, nawilżona oraz wygładzona. Bardzo dobrym produktem jest krem Vialise, który w swoim składzie nie zawiera żadnych chemicznych substancji a jedynie naturalne ekstrakty roślinne. Substancje znajdujące się w tym kremie pomagają wzmocnić naczynka, a także rozbijają komórki tłuszczowe.