Czy tabletki na cellulit to dobry pomysł?

Tabletki na cellulit to temat budzący sporo emocji. Istnieją zarówno strony uważające, że nie są one w żadnej mierze skuteczne oraz takie, które twierdzą, że właśnie taki specyfik pomógł im pozbyć się pomarańczowej skórki. Oczywiście, trudno jest generalizować ten temat, ale od początku należy powiedzieć sobie wprost, że żadna tabletka nie wyprasuje nam skóry po kilkukrotnym zażyciu. Większość tabletek zawiera w składzie zioła, wyciągi roślinne, witaminy i minerały. I takich preparatów powinniśmy poszukiwać. Podejdźmy do tego, jak do suplementacji diety, ale ukierunkowanej na ten jeden problem.

Dobre tabletki na cellulit powinny zawierać składniki, które przyśpieszają metabolizm komórkowy oraz proces lipolizy – rozkładu i usunięcia komórek tłuszczowych. To w końcu grudki tłuszczu są głównymi winowajcami. Często w tym celu wykorzystuje się wyciąg z morszczynu, który przyśpiesza spalanie tłuszczu. Wśród wykorzystywanych substancji, których celem jest przyśpieszenie metabolizmu, znajduje się olej rybi. Często wykorzystuje się także zieloną herbatę, która również potrafi zmniejszać ilość komórek tłuszczowych.

Kolejną grupę składników powinny stanowić te, które pomagają nam pozbyć się z organizmu toksyn. To bardzo ważne, gdyż właśnie toksyny wpływają na nierówne rozłożenie lipidów. Ulotki dołączone do takich tabletek bardzo często zawierają informację, iż w trakcie terapii, należy pić jak najwięcej wody – optymalnie około 3 litry. Nie bez powodu. Woda pomaga bowiem wypłukać wyizolowane, rozbite lipidy oraz toksyny. Często w tym charakterze wykorzystuje się wspomnianą już zieloną herbatę, a także algi.

Idealny suplement powinien także zawierać składniki, które poprawią krążenie krwi i limfy oraz wzmacniają naczynia krwionośne i włosowate. Ten czynnik także pomoże wypłukać toksyny oraz zalegające komórki tłuszczowe. To właśnie niesprawne krążenie bardzo często przyczynia się do postępowania cellulitu. Z drugiej zaś strony w wyniku samego cellulitu problemy te mogą narastać. Dlatego też tak ważne jest zadbanie o jakość naczyń oraz krążenia. Wśród składników o takim działaniu można wymienić:

  • wyciąg z wąkrotki azjatyckiej,
  • wyciąg z winogron,
  • wyciąg z czerwonej herbaty,
  • olej z ogórecznika.

Podsumowując, jeżeli zdecydujemy się na tabletki na cellulit, poszukujmy tych, o jak największej zawartości naturalnych wyciągów roślinnych. Zwróćmy uwagę, aby składniki miały różne funkcje:

  • przyspieszały metabolizm,
  • odżywiały ciało,
  • poprawiały krążenie,
  • usuwały toksyny,
  • dbały o nawilżenie i elastyczność skóry.

Nie powinno być to jednak rozwiązanie zastępujące zdrową dietę, a raczej ją uzupełniające. Terapia trwa zazwyczaj około 2 miesiące. Jeżeli nie połączymy działania tabletek ze zrównoważoną dietą, codzienną pielęgnacją skóry balsamem antycellulitowym (np. Vialise) oraz aktywnością fizyczną, cellulit zapewne powróci, a sama kuracja będzie mniej skuteczna. Warto zauważyć, że wiele z wykorzystywanych składników, łatwo można włączyć do diety. Ponad to, aby wzmocnić działanie terapii, powinniśmy zadbać o regularny ruch. Ćwiczmy po 40 minut, 3 razy w tygodniu. Tabletki nie powinny być naszym jedynym rozwiązaniem na pomarańczową skórkę, a metodą wspomagającą inne działania.