Co powinno zawierać serum na cellulit?

Cellulit to dosyć powszechny problem, z którym obecnie zmaga się coraz większa liczba kobiet. Na szczęście z pomarańczową skórką można walczyć, sięgając po odpowiednie serum na cellulit. Jeśli chodzi o serum na cellulit ranking, to na jego szczycie znajduje się serum Vialise, jednak warto sięgnąć również po inne specyfiki, które w swoim składzie zawierają odpowiednie substancje.

Co powinno zawierać serum na cellulit?

Substancje pomagające zredukować komórki tłuszczowe

Jeśli chodzi o najlepsze serum na cellulit, to w jego składzie powinny znaleźć się w szczególności składniki, które wspomogą walkę z komórkami tłuszczowymi. Czego zatem należy poszukiwać w takim serum? Najlepiej kofeiny oraz ekstraktu z bylicy boże drzewko, ponieważ te dwie substancje pomagają wyeliminować z organizmu lipidy, zapobiegając tym samym ich ponownemu odkładaniu się w komórkach ciała.

Składniki wspomagające usuwanie toksyn

Cellulit zaczyna pojawiać się na skórze wskutek gromadzenia się toksyn, które jak najszybciej należy wyeliminować z organizmu. Z tego też względu najlepsze serum antycellulitowe powinno mieć w swoim składzie ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z alg, wyciąg z bluszczu oraz kofeinę. Godnym polecenia produktem jest z pewnością serum Vialise, ponieważ w jego składzie znajdują się wspomniane powyżej substancje. Dzięki temu jego regularne stosowanie pomaga usunąć z organizmu toksyny, rozbijając tym samym lipidy oraz wygładzając skórę. Toksyny spowalniają krążenie krwi, przez co na skórze zaczyna tworzyć się skórka pomarańczowa.

Chcesz pozbyć się cellulitu? Biegaj! Czy warto? Sprawdź czytając ten artykuł!

Składniki, które pomagają poprawić krążenie krwi

Im lepsze krążenie krwi, tym cellulit jest mniej widoczny. Z tego też względu w dobrym serum antycellulitowym powinny znaleźć się takie substancje jak algi, kofeina, wyciąg z ruszczyka czy też ekstrakt z bluszczu. Dzięki substancjom znajdującym się w tych ekstraktach naczynka zostają wzmocnione, krążenie krwi ulega poprawie, natomiast skóra staje się gładsza i jędrniejsza.

Składniki nawilżające oraz odżywiające skórę

Samo usunięcie z organizmu z toksyn oraz poprawa krążenia to troszkę za mało, ponieważ równie ważne jest odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie skóry. Takie właściwości wykazują wprawdzie wspomniane powyżej substancje, jednak warto również sięgnąć po kremy, które zawierają kwas hialuronowy lub mocznik. Takie serum należy stosować przynajmniej dwa razy dziennie, najlepiej po kąpieli, ponieważ to właśnie wtedy skóra jest w stanie przyjąć większe ilości składników aktywnych, które znajdują się w kosmetykach.